فست کلوز چیست ؟ و اهمیت آن در جک پارکینگ

فست کلوز

جک های پارکینگی تجهیزات پیشرفته و به روزی هستند که با نصب آن ها بر روی درب موجب تسهیل در باز و بسته شدن درب پارکینگ می شود. درب های پارکینگ با وجود چنین تجهیزات کارآمد به صورت خودکار و تنها با فشردن دکمه ریموت به راحتی باز و بسته می شود.

البته از سال 1390 جک های پارکینگی جدیدی وارد بازار شدند که دارای قابلیت های جدیدی تر هستند. فست کلوز به معنی بسته شدن سریع یکی از قابلیت های مهم در جک پارکینگی است که طی این چند دهه به جک پارکینگی اضافه شده است.

عملکرد فست کلوز در جک پارکینگی بدین شکل است که با عبور خودرو درب پارکینگ بعد از 3 الی 5 ثانیه سریع بسته می شود. شناسایی خودرو و بسته شدن سریع درب توسط چشمی های که جلو درب وجود دارد انجام ی گیرد.

اهمیت فست کلوز در جک پارکینگ

شاید با این سوال مواجه شوید که استفاده از فست کلوز در جک پارکینگ چه اهمیتی دارد؟ بسته شدن سریع درب پارکینگ یکی از موارد مهم در استفاده از جک پارکینگی است که این امر موجب بالا رفتن امنیت در محل مورد نظر می شود. با این حال برخی از جک های پارکینگی جدید که در بازار وجود دارد مجهز به فست کلوز هستند.

زمان باز ماندن درب های پارکینگی احتمال ورود اشخاص ناشناس به ساختمان وجود دارد که این امر به نوبه خود امنیت در مکان مورد نظر را با استفاده از جک پارکینگی در درب زیر سوال میبرد.

در برخی از درب های پارکینگ نحوه باز و بسته شدن درب بدین صورت بود که بعد از عبور خودرو باید مدتی صبر کرد تا درب کاملا باز یا بسته شود و بعد از آن مجددا دوباره دکمه ریموت را فشار داد تا درب باز و بسته شود.

اما فست کلوز به عنوان یک قابلیت جدید در جک پارکینگی بعد از ورود و خروج خودرو به مدت 3 الی 5 ثانیه بعد درب را میبندد و نیازی به فشردن دوباره دکمه ریموت یا نیازی به منتظر ماندن به منظور بسته شدن درب پارکینگ نیست. بنابراین امنیت مکان مورد نظر چندین برابر حفظ می شود.

مزیت های استفاده از فست کلوز در جک پارکینگی

این روزها کمتر مکانی پیدا می شود که در آن از درب های قدیمی استفاده شده باشد. درب های اتوماتیک به دلیل باز و بسته شدن خودکار درب بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

بنابراین اغلب درب های اتوماتیک در اکثر درمانگاه ها، مغازه ها و داروخانه ها به کار می رود. طی سال های اخیر نیز قابلیت جدیدی به نام فست کلوز به جک پارکینگی اضافه شد که این مدل از جک های پارکینگی را منحصر به فرد تر نشان می دهد. از مهمترین مزیت استفاده از فست کلوز در جک پارکینگی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • افزایش امنیت مکان مورد نظر
  • عدم نیاز به بستن دوباره و فشردن دکمه ریموت
  • تسهیل در باز و بسته شدن درب

 

فست کلوز در جک پارکینگی
استفاده از فست کلوز در جک پارکینگی

امکانات های موجود در جک های پارکینگی کدامند؟

جک های پارکینگی در مدل ها ی متنوع در بازار موجود است ، مجموعه آسان 123 به عنوان نمایندگی سیماران کرج محصولات سیماران را به ساکنین البرز عرضه می کند.  یکی از این برند ها جک پارکینگ سیماران در کرج می باشد.

که هر کدام از انواع جک پارکینگ در کرج و برند های متفاوتی که نمایندگی ما عرضه می کند با توجه به ویژگی هایی که دارند بر روی درب های پارکینگی مختلفی به کار می روند. در ساختار جک پارکینگی بازوهایی به کار رفته است که بر پشت درب نصب می شود و با قدرت موتور و با کمک جریان برق به راحتی درب را به صورت خودکار باز و بسته میکند.

البته جک های پارکینگی دارای برخی از امکانات است که وجود چنین امکاناتی موجب فراهم کردن آسایش و راحتی افراد می شود. از امکانات موجود در جک های پارکینگی می توان موارد زیر را نام برد:

فشار پشت جک

در برخی از جک های پارکینگی قابلیتی به نام فشار جک وجود دارد. اما فشار جک چگونه قابلیتی است و عملکرد آن در جک پارکینگی به چه صورت است؟ استفاده از این قابلیت در جک پارکینگی موجب می شود تا بعد از بسته شدن درب پارکینگ یک فشار نهایی بر پشت آن وارد می کند تا درب به طور کامل بسته شود و حتی هیچ فاصله یک میلیمتری نیز بین آن نباشد. استفاده از این امکانات در جک پارکینگی برای دربهای تک لنگه ای به کار می رود که در آن جک برقی از قدرت کافی برای بستن قفل برقی برخوردار نیست.

سافت استارت

سافت استارت یکی از قابلیت های مهم در جک پارکینگی است که از آسیب به چرخ دنده های جک در زمان باز و بسته کردن درب جلوگیری می کند.استفاده از این قابلیت در جک پارکینگی موجب می شود تا جک پارکینگی با همه توان خود درب را باز یا بسته کند.

در واقع سافت استارت معجزه می کند و این امکان برای درب هایی که به صورت غیر استاندارد نصب شده اند و به حالت استپ استپ بسته می شود کارایی دارد.

فشار قفل برقی

در صورتی که بر روی درب پارکینگ از قفل استفاده شود ممکن است در زمان باز شدن درب به دلیل باز نشدن زبانه قفل برقی با مشکل برخورد کنید. دلیل وجود چنین مشکل به دلیل تحت فشار قرار گرفتن قفل برقی است که زبانه آن فرصت باز شدن را ندارد.

بنابراین برای رفع چنین مشکلی بهترین کار استفاده از آپشن فشار برقی است. وجود چنین امکاناتی در جک پارکینگی موجب می شود تا قبل از باز شدن درب ابتدا یک فشاری بر روی درب ایجاد و بعد از آن قفل برقی به آسانی باز شود.

پیش فلاشر

پیش فلاشر در جک پارکینگی به عنوان یک آپش با کارایی بالا عمل می کند. در اماکنی که درب به سمت بیرون باز می شود استفاده از پیش فلاشر موجب می شود تا افراد و خودروهایی که در جلوی درب قرار دارد با روش و خاموش شدن پیش فلاشر از مسیر جلوی درب کنار بروند.

تایم پیاده یا تک لنگه

تایم پیاده یا تک لنگه یکی دیگر از امکانات موجود در جک پارکینگی است که اغلب بر روی درب های پارکینگی دو لنگه به کار می رود. به عنوان مثال برای عبور ساکنین که از دو چرخه، موتور یا کالسکه استفاده می کنند می توانند با تنظیم تایم پیاده یا تک لنگه تنها یک لنگه از درب را باز و بسته کنند.

تایم اتوماتیک بسته شدن با استفاده از فست کلوز

یکی از بهترین امکانات مهم در جک پارکینگی، تایم اتوماتیک بسته شدن درب با استفاده از فست کلوز است. فست کلوز به عنوان یک قابلیت ویژه مدتی است که به جک پارکینگی اضافه شده است. با وجود چنین قابلیتی در جک پارکینگی امنیت ساختمان مورد نظر تا حدود 95 درصد بالا می رود.  تایم اتوماتیک بسته شدن درب در کنار استفاده از فست کلوز برای افرادی که حوصله منتظر ماندن بسته شدن درب را ندارند گزینه مناسبی محسوب می شود.

 

راهنمای انتخاب جک پارکینگی مناسب

به طور یقین انتخاب یک جک پارکینگی مناسب با قابلیت های بالا برای شما که قصد خرید جک پارکینگی را دارید اهمیت بالایی دارد. اما چطور جک پارکینگی با قابلیت های بالا را انتخاب کنید؟ از نکات مهم در زمان انتخاب جک پارکینگی می توان به قیمت، کیفیت ، خدمات و گارانتی آن اشاره کرد.

درب های پارکینگ از نظر وزن، ابعاد و طول درب با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین باید در زمان خرید جک پارکینگ به مولفه های مذکور توجه داشته باشید. استفاده از جک پارکینگی با کیفیت موجب می شود تا در طولانی مدت بتوانید از عملیات باز و بسته کردن درب بهره مند شوید.

عوامل موثر بر قیمت جک پارکینگی

با وجود کارکرد بالا و همچنین تسهیل در امر باز و بسته شدن درب پارکینگ این روزها با وجود تقاضای بالا تولید کنندگان زیادی انواع مختلفی از جک پارکینگ را تولید به بازار عرضه می کنند.

با این حال انواع متنوعی از برندهای داخلی و خارجی از این محصول در بازار وجود دارد که هر کدام با توجه به قابلیت های که دارند در بازار با قیمت های مختلفی به فروش می رسد.

از عوامل موثر بر قیمت جک پارکینگی می توان به قدرت و مدل آن اشاره کرد. علاوه بر آن توان، نیز از دیگر عوامل موثر بر قیمت جک پارکینگی محسوب می شود.به طور مسلم به هر میزان که قدرت و توان جک پارکینگی بالا باشد و دارای مدل بالاتری باشد به همان میزان قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

سخن پایانی عملکرد فست کلوز در جک پارکینگی

جک پارکینگی یکی از تجهیزات مدرن و به روزی است که عکلکرد مطلوبی در باز و بسته کردن خودکار درب دارد. با نصب جک پارکینگی بر روی درب می توان بر ورود و خروج افراد کنترل بیشتری داشت که در نتیجه امنیت ساختمان مورد نظر نیز بالاتر می رود.فست کلوز به عنوان یکی از امکانات مهم در جک پارکینگی موجب سریع بسته شدن درب پس از عبور خودرو افراد است.

البته جک پارکینگی به غیر از فست کلوز دارای امکانات بیشتری است که باید در زمان نصب آن همه امکانات موجود در آن را فعال کرد. فست کلوز به معنی بسته شدن سریع یکی از قابلیت های مهم در جک پارکینگی است که طی این چند دهه به جک پارکینگی اضافه شده است.

عملکرد فست کلوز در جک پارکینگی بدین شکل است که با عبور خودرو درب پارکینگ بعد از 3 الی 5 ثانیه سریع بسته می شود. شناسایی خودرو و بسته شدن سریع درب توسط چشمی های که جلو درب وجود دارد انجام می گیرد.بنابراین در زمان انتخاب جک پارکینگی به همه نکات مهم توجه داشته باشید.

Call Now Button