سیستم‌های حفاظتی و امنیتی در کرج

سیستم های حفاظتی و امنیتی در کرج

سابقه سیستم‌های حفاظتی و امنیتی

اولین تجربه استفاده از سیستم های حفاظتی و امنیتی برمیگردد به سال 1942 میلادی که اولین نسل از این سامانه‌ها در شرکت زیمنس آلمان به منظور کنترل پرتاب موشک‌های v2 مورد استفاده قرار گرفت. آقای والتر بروچ مهندس آلمانی، مسئول نظارت و نصب و راه اندازی این سیستم بودند.

و بعد از آن در سال 1949 میلادی برای اولین بار تبلیغات دوربین مداربسته در آمریکا به عنوان یک سیستم نظارتی پخش شد. از آن زمان به بعد از این سیستم‌ها به منظور ضبط تصاویر لحظه پرتاب موشک‌ها استفاده میشدواز سیستم ضبط تصاویر دوربین های مداربسته در بعضی پایگاه‌های فضایی به کار گرفته شد. بعد از مدت کوتاهی از این سیستم‌ها برای ضبط و ارسال تصاویر و صدا بر روی موشک‌ها نصب گردید

رفته رفته تعداد مشاغل و اماکنی که از سیستم‌های حفاظتی و امنیتی استفاده میکردند، افزایش یافت. تا اینکه در سال 1990 دستگاه‌های ضبط تصاویر دوربین‌ها فقط در زمان مشاهده حرکت (Motion Detect) به بازار عرضه شد. بطور کلی در دهه نود میلادی استفاده از دوربین های مداربسته و سیستم های امنیتی در بسیاری از کشورها رواج یافت. دوربین مدار بسته سیماران در کرج یکی از سیستم های حفاظتی و امنیتی می باشد که برای مشاهده آن می توانید به سایت مراجعه کنید.

در ادامه به تعریفی از سیستم های حفاظتی و امنیتی می پردازیم.

تعریف سیستم‌های حفاظتی و امنیتی

سیستم‌های حفاظتی و امنیتی ی به مجموعه‌ای از تجهیزات اتلاق می‌شود که به منظور حفظ امنیت و ایمنی افراد، اماکن، اموال و غیره استفاده می‌شوند. همچنین به منظور مراقبت از اسناد و مدارک مهم در ارگان‌ها و شرکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی مهمترین از تجهیزات اصلی که این شبکه‌ها را تشکیل می‌دهد دوربین های مداربسته میباشد .به طور کلی هرگونه تجهیزاتی که در راستای حفظ جان و مال مردم مورد استفاده قرار بگیرد را سیستم‌های حفاظتی و امنیتی گویند.

چرا باید از سیستم‌های حفاظتی و امنیتی استفاده کنیم؟

هر کسب و کاری به منظور حفظ امنیت وارزش و سرمایه خود نیاز به استفاده از سیستم‌های حفاظتی و امنیتی دارد. تأمین امنیت هر کسب و کاری در وهله اول، مهم‌ترین اقدام است. با توجه به سرگذشت کسب و کارهای گذشته و آسیب‌های بزرگی که به دلیل عدم وجود این سامانه‌ها برای آن‌ها رخ داده و باعث عدم پیشرفت و در برخی موارد حذف آن کسب و کار شده، می‌توان نتیجه گرفت که استفاده از این سامانه‌ها جزء ملزومات راه‌اندازی یک کسب و کار است.

امروزه با گسترش سیستم‌های حفاظتی و امنیتی شاهد استفاده گسترده از آن در مکان‌های عمومی و حتی خانه‌های شخصی هستیم. این‌گونه سامانه‌ها در خانه‌های شخصی به منظور حفظ و حراست از دارایی شخصی و تأمین امنیت حریم خانه در برابر تجاوزافراد متجاوز و خلافکار میباشد.

کاربرد سیستم‌های حفاظتی و امنیتی

کاربردهای زیادی برای این سیستم‌ها ذکر شده، اما مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:
• بالا بردن امنیت یک مکان خاص
• کم کردن میزان جرم و جنایت
• بالا بردن امنیت خودروها در پارکینگ‌ها
• جلوگیری از سرقت کالاها در فروشگاه‌ها
• جلوگیری از سرقت اموال منازل
• ….

شرکت ایمن ساز الکتریک نماینده سیماران در کرج،  با تجربه بالا و تخصص زیاد در زمینه نصب و راه‌اندازی انواع سیستم های حفاظتی و امنیتی انتخاب مناسبی در این زمینه است.

Call Now Button