دزدگیر چند پارتیشن چیست؟

دزدگیر چند پارتیشن چیست؟

با گسترش شهرنشینی و افزایش جمعیت شهرها، نیاز به تامین امنیت بیشتر شد. به طوری که برای حفاظت از اماکن به جای حضور نگهبان از دزدگیرها استفاده شد.

پیشرفت تکنولوژی و ورود آن به صنایع مختلف از جمله ساختمان، تاثیر زیادی در حفظت امنیت داشته است. اخیرا دزدگیر چند پارتیشنی به عنوان دزدگیر اماکن رونمایی شده و تولید کنندگان به دنبال توسعه آن هستند.

برای درک کاربرد این نوع از دزدگیرها فرض کنید دو واحد کنار هم از یک آپارتمان بخواهند از یک دزدگیر استفاده کنند. دزدگیر چند پارتیشن کمک می‌کند تا واحدها به صورت مجزا فعال یا غیرفعال شوند.

عملکرد این نوع از دزدگیرها به این صورت است که هر واحد به سنسورهای مستقلی متصل می‌شود. در واقع دو یا چند واحد برای تامین امنیت خودشان از یک دستگاه دزدگیر استفاده می‌کنند.

 

دزدگیر اماکن چیست؟

دزدگیر چند پارتیشن
دزدگیر

دزدگیر اماکن نوعی از سیستم‌های اعلام سرقت است که با تولید صدا در محیط، ورود غیر مجاز به یک مکان را اعلام می‌کند.

مکانیزم این نوع از تجهیزات امنیتی پیچیده نیست، ولی با این حال از بسیاری از سرقت‌ها و جرائم مخالف جلوگیری می‌کند.

استفاده از انواع دزدگیرهای اماکن در محیط‌های مختلفی می‌تواند استفاده شود. وجود حسگرهایی که در این نوع تجهیزات امنیتی وجود دارد، می تواند حرکات مشکوک را تشخیص دهد و اعلام هشدار کند.

علاوه بر این فناوری‌های استفاده شده در دزدگیرها بسیار پیشرفته‌اند و امکانات متنوعی دارند. وجود این امکانات باعث حفظ ایمنی بیشتر اماکن شده و نصب دزدگیرها را راحت‌تر می‌کند.

 

اهمیت استفاده از دزدگیر اماکن

مهم‌ترین اهمیتی که دزدگیرهای اماکن دارند، آرامش ذهن است. زیرا شما اطمینان خواهید داشت که در صورت ورود غیرمجاز افراد به منزل و یا محل کارتان، دستگاه آن را به شما و پلیس اطلاع رسانی می‌کند.

علاوه بر این امکاناتی همچون کنترل از راه دور و نظارت بر دستگاه، از سرقت جلوگیری می‌کند.وقتی در محل مورد نظرتان حضور ندارید، قابلیت کنترل این دستگاه از راه دور اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

همچنین دزدگیرها در انواع برند های مختلف وجود دارد که یکی از این برند های معتبر دزدگیر سیماران  می باشد. این دزدگیرها با توجه به نوع کارکردشان نیز انواع مختلفی دارند. یکی از کاربردی‌ترین انواع آن، دزدگیر چند پارتیشنی است. در ادامه بیشتر با این نوع از دزدگیرها آشنا می‌شویم.

 

دزدگیر چند پارتیشن چیست؟

دزدگیر
دزدگیر چند پارتیشن چیست

 

یکی از انواع دزدگیر اماکن ، دزدگیر چند پارتیشن است که قابلیت به تامین امنیت برای چند مکان مختلف است. این دستگاه برای دو یا چند مکان مختلف به صورت مجزا عمل می‌کند و امکان استفاده از یک یا دو سیمکارت را نیز دارد.

بعضی از دزدگیرهای چند پارتیشنی فقط یک سیمکارت می‌خورند و می‌توان چندین شماره را در حافظه آن‌ها ذخیره کرد. نوع دیگر دزدگیرهای چند پارتیشنی دو سیمکارته هستند و از آن‌ها به طور مستقل می‌توان استفاده نمود.

 

ویژگی های کلیدی دزدگیر چند پارتیشن

یک دستگاه دزدگیر چند پارتیشنی امکان برای چند بخش مختلف به صورت مجزا عمل کند. این دستگاه برای هر یک از بخش‌ها ریموت، آژیر، مگنت و سنسور مستقل دارد. در واقع می‌توان گفت جمع بودن امکانات حفاظتی در یک مکان به مدیریت بهتر و تامین امنیت بیشتر کمک می‌کند.

 

اجزای دزدگیر چند پارتیشن

دوربین چند پارتیشن چه اجزایی دارد
اجزای دوربین چند پارتیشن

قبل از آموزش روش های سیم کشیِ سیستم اعلام سرقت بهتر است با چند مفهوم در این سیستم آشنا شویم:
زون
برای تشخیص منطقه اعلام خطر، یک ساختمان باید به بخش‌های مختلفی تقسیم شود. با انجام این کار می‌توان سریع‌تر خطر را شناسایی کرد.

به هر کدام از این منطقه‌بندی‌ها اصطلاحا زون می‌گویند. یک سیستم اعلام سرقت معمولا چهار زون دارد که به هر زون چندین چشمی را می‌توان به صورت سری وصل کرد.

 

پارتیشن بندی

علاوه بر زون برای تفکیک فضا و تامین امنیت بیشتر آن می توان چند زون را به عنوان یک پارتیشن تعریف کرد. مثلاً می‌توان راه پله‌ها یا حتی پارکینگ را یک پارتیشن در نظر گرفت.

سیستم‌های دزدگیر علاوه بر نوع عملکردشان، با توجه به ساده یا پیچیدگی هم تقسیم‌بندی می‌شوند. البته بر اساس نیازهای هر پروژه هم تجهیزات دیگری را نیز می‌توان به این سیستم‌ها اضافه کرد.

 

باتری پشتیبان یا Backup Battery

تمام سیستم‌های حفاظتی برای کارکردشان نیاز به یک منبع تغذیه دارند. در صورتی که برق شهری وجود نداشته باشد، یک منبع تغذیه پشتیبان می‌تواند کار بهره برداری دائمی از سیستم را برعهده بگیرد

 

تلفن کننده یا Dialer

مهم‌ترین بخش ارتباطی بین سیستم اعلام سرقت و کاربران، تلفن کننده است. بیشتر پنل‌های دزدگیر امروزی روی برد خود تلفن کننده دارند. ورودی این دستگاه‌ها ممکن است خط تلفن ثابت یا حتی سیم کارت باشد.

تلفن کننده ها امکان ذخیره چند شماره تلفن را بر روی حافظه خود دارند. البته چگونگی ذخیره شماره تلفن در حافظه این دستگاه و تست ثبت شدن آن‌ها در حافظه، در دستگاه‌های مختلف یکسان نیست. برای اطلاع از چگونگی ذخیره شماره تلفن‌ها در انواع دستگاه دزدگیر، می‌بایست دفترچه راهنمای آن را بررسی کنید.

همچنین بیشتر تلفن کننده‌ها این امکان را دارند تا پس از شماره گیری، پیغامی را پخش کنند. تجهیزات نشانگر شماره تلفن و همچنین ضبط پیغام با استفاده از میکروفون دستگاه از جمله امکانات دزدگیرهای جدید است.

 

ترمینال اتصال یا سیم‌های اتصال

تلفن کننده‌ها برای اتصال به خط تلفن به دو سیم نیاز دارند. همچنین این دستگاه برای اتصال به ولتاژ تغذیه به دو سیم مجهز هستند. البته سیستم دزدگیر به یک سیم تحریک تلفن کننده برای اتصال به دستگاه مرکزی استفاده می‌کند.

 

صفحه کلید یا KEY PAD

برای برقراری ارتباط و همچنین برنامه‌ریزی دستگاه و انجام تنظیمات آن به صفحه کلید نیاز است. امروزه نمایشگرهای دزدگیرهای مدرن صفحه کلید دارند، در حالی که این وسیله در نسخه‌های قدیمی دزدگیرها یک قطعه جانبی برای این سیستم‌ها به حساب می‌آمد.

 

دستگاه مرکزی یا Control Panel Box

این بخش علاوه بر دریافت و پردازش سیگنال‌های ارسالی از سایر قسمت‌ها، کار اعلام آلارم‌ها و همچنین ارسال پیام‌ها را هم بر عهده دارد.

ترانس تغذیه: در دستگاه‌های دزدگیر معمولا از یک ترانس 16 ولتی استفاده می‌شود.
برد الکترونیکی: این بخش از سیستم اعلام سرقت خود شامل بخش‌هایی همچون مدار یکسو ساز، مدار ایجاد صدا و شارژ باتری مدار است.
ترمینال‌های اتصال باتری، اتصال آژیر، اتصال بلندگوی خارجی، اتصال زون و ترمینال ولتاژ تغذیه کمکی 12 ولتی
استفاده از آنتن رادیویی جهت ارتباط دستگاه با ریموت کنترل
بدنه ضد حریق فلزی یا پلاستیکی
لامپ‌های هشدار دهنده همچون نشانگر وجود برق، آژیر، مسلح بودن نشانگر زون و …

 

مهم‌ترین مزیت استفاده از دزدگیر چند پارتیشن

دزدگیز چند پارتیشن چه مزیتی دارد
مزیت دزدگیر چند پارتیشن

دزدگیر چند پارتیشن گزینه بسیار مناسبی برای اماکنی است که مدیریت آن‌ها یکی بوده یا به صورت واحدهای آپارتمانی کنار هم قرار دارند.از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از این نوع از دزدگیرها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت پایین‌تر آن‌ها نسبت به دزدگیرهای معمولی

دزدگیرهای معمولی برای استفاده در مکان‌های مختلف نیاز به پنل‌های دزدگیر مجزا دارند. در حالی که دزدگیر چند پارتیشن چنین نیازی ندارد و همین باعث پایین‌تر بودن قیمت نهایی آن می‌شود.

کنترل راحت‌تر قسمت‌های مختلف یک شرکت فقط با یک دستگاه دزدگیر و همچنین امکان فعال کردن آن برای بخش‌های مختلف
یکپارچه سازی دستگاه، کاربری ساده و تنظیمات راحت‌تر آن به منظور کنترل بخش‌های مختلف فضا

 

کلام پایانی

در این مقاله در مورد نقش و اهمیت سیستم‌های اعلام سرقت صحبت کردیم. همچنین یکی از کاربردی‌ترین انواع آن یعنی دزدگیر چند پارتیشنی را به شما عزیزان معرفی کردیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی از این سیستم حفاظتی و امنیتی کسب کرده باشید. اگر در مورد این نوع از دزدگیرها یا قیمت دزدگیر چند پارتیشن سوالی دارید، همین حالا با ما تماس بگیرید.

 

Call Now Button