راه های حفاظت از پنل آیفون تصویری در برابر سارقین

حفاظت از پنل آیفون تصویری

با افزایش قیمت لوازم الکترونیکی و بالا رفتن ارزش مادی آن‌ها در سال‌ها اخیر، برخی از افراد سودجو اقدام به سرقت این لوازم کرده‌اند. یکی از لوازم الکتریکی با ارزش که مورد توجه سارقان قرار دارد، پنل آیفون تصویری می‌باشد. برخی از سارقان پنل آیفون تصویری را برای فروش خود پنل و برخی دیگر برای سرقت راحت‌تر از منزل اقدام به سرقت پنل می‌کنند.

به هر حال این اقدام به هر دلیلی که باشد، ساکنین ساختمان را به دردسر می‌اندازد. به همین دلیل است که افراد به دنبال راه هایی هستند که مانع از سرقت پنل آیفون تصویری توسط سارقین شوند. ما در این مقاله می‌خواهیم در مورد راه های حفاظت از پنل آیفون تصویری در برابر سارقین صحبت کنیم، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

کدام پنل‌های آیفون تصویری برای سارقان جذاب‌تر هستند؟

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید سارقان به سرقت کدام یک از پنل‌های آیفون تصویری علاقه دارند. اولین نکته‌ای که توجه سارقان را به خودش جلب می‌کند، ظاهر پنل آیفون تصویری است. اگر پنل آیفون ظاهری خاص دارد یا پنل‌های کدینگ استفاده می‌کنید، باید بیشتر مراقب باشید. چون این پنل‌ها برای سارقین پنل آیفون تصویری جذاب‌تر هستند.

البته بسیاری از سارقین این پنل‌ها افراد معتاد و بی خانمان هستند و به دنبال پنل‌هایی می‌گردند که سرقت آن‌ها راحت‌تر باشد. البته یکی دیگر از پنل‌هایی که بسیار مورد توجه سارقین قرار می‌گیرد، پنل خانه‌های مناطق خلوت است. اگر خانه شما در منطقه‌ای خلوت واقع شده یا اطراف خانه یا ویلای شما خانه دیگری وجود ندارد، باید بیشتر مراقب سارقین پنل آیفون تصویری باشید.در ادامه روش های مختلف حفاظت از پنل آیفون تصویری را بخوانید.

 

روش‌های آسان جلوگیری از سرقت پنل آیفون تصویری

همان طور که در ابتدا گفتیم، افزایش قیمت لوازم الکترونیکی مخصوصا قیمت آیفون تصویری باعث شده تا سارقان اقدام به سرقت این محصول کاربردی کنند. برخی از سارقان برای این که پنل را به خریداران ضایعات بفروشند آن را به سرقت می‌برند. اما برخی دیگر برای استفاده از قطعات آن اقدام به سرقت می‌کنند.

در سرقت‌های پیچیده‌تر سارقین از منزل شما پنل آیفون تصویری را به سرقت می‌برند تا امنیت خانه شما را کاهش دهند. این اتفاق با هر هدفی که باشد، زندگی اهالی ساختمان را دچار اختلال می‌کند. جدا از دردسرهای ایجاد شده ضرر مالی هم به شما و اهالی ساختمان‌تان وارد می‌کند.

پس بهتر است با انجام چند کار ساده از به وجود آمدن این اتفاق تا حد زیادی جلوگیری کنید. شما می‌توانید با کمی خلاقیت تا حد زیادی از دزدیده شدن پنل‌های آیفون تصویری ساختمان‌تان جلوگیری کنید. به طور مثال می‌توانید یک قاب بر روی پنل آیفون تصویری خودتان نصب کنید یا رو به روی پنل آیفون تصویری یک آهن کار کنید تا سرقت آن تا حد زیادی سخت شود. با استفاده از این روش‌های آسان و کم هزینه می‌توانید از دزدیده شدن پنل آیفون تصویری جلوگیری کنید. البته راه‌های بهتری هم وجود دارد که در ادامه به شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

 

بهترین راه های حفاظت از پنل آیفون تصویری در برابر سارقان

راه های جلوگیری از سرقت ایفون تصویری
حفاظت در برابر سارقین

در بالا روش‌های ساده جلوگیری از سرقت و حفاظت از پنل آیفون تصویری را به شما عزیزان گفتیم. اما این راه‌ها بهترین راه‌های حفاظت از آیفون تصویری شما نیست. سارقان تبحر خاصی در سرقت آیفون‌های تصویری دارند و شما باید دقت بیشتری به خرج دهید.

شما بسته به نوع پنل آیفون تصویری و قیمت آن باید روش محافظت از آن را انتخاب کنید. به طور مثال آیفون تصویری سیماران که یکی از بهترین برند های روز ایران می باشد. و بسیار ارزشمند هست پس باید برای حفاظت از آن روش های متفاوت تری را در نظر بگیرید که ما در ادامه برخی از بهترین راه‌های حفاظت از پنل آیفون تصویری در برابر سارقان را توضیح داده ایم..

 

 استفاده از میکروسوئیچ یا دزدگیر  راهی برای حفاظت از پنل آیفون تصویری

شاید به جرات بتوان گفت که بهترین و امن‌ترین راه برای جلوگیری از سرقت آیفون تصویری نصب دزدگیر یا رله میکروسوئیچ است. برخی از پنل‌های آیفون تصویری گران قیمت موجود در بازار همراه با یک رله میکروسوئیچ همراه است. اما اگر در کارتن پنل آیفون تصویری شما این رله نبود، باید آن را به صورت جداگانه از فروشگاه‌های لوازم الکترونیک تهیه کنید.

زمانی که رله میکروسوئیچ نصب می‌شود، دیگر سارقان نمی‌توانند پنل آیفون تصویری شما را بدزدند. برای این که با هر روش که بخواهند پنل شما را به سرقت ببرند، شما متوجه خواهید شد. نحوه عملکرد این دزدگیر به این صورت است که بعد از نصب آن با کوچکترین جابجایی یا باز شدن پیچ‌های پنل متوجه آن خواهید شد. وقتی پنل آیفون جابجا شود، زنگ دائما به صدا در می‌آید و شما متوجه جابجایی پنل خواهید شد.

 

  حفاظت از پنل آیفون تصویری با نصب دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته
حفاظت از پنل آیفون تصویری

یکی از کارهایی که می‌تواند امنیت کلی ساختمان را افزایش دهد، نصب دوربین مداربسته است. شما با نصب دوربین مداربسته می‌توانید مانع از سرقت پنل آیفون تصویری ساختمان‌تان شوید. چون سارقان با دیدن دوربین مداربسته از سرقت منصرف شده و به خانه شما نزدیک نمی‌شوند. البته نصب دوربین مدار بسته بسیار هزینه‌بر و زمان‌بر بوده و غیر از مواقع ضروری اقدام برای این کار به صرفه نمی‌باشد.

 

 

حفاظت از پنل آیفون تصویری با  نصب قاب باران‌گیر

باران گیر
باران گیر برای حفاظت از پنل آیفون تصویری

 

یکی از مرسوم‌ترین روش‌ها برای جلوگیری از سرقت پنل آیفون تصویری، نصب قاب‌های باران‌گیر است. البته ممکن است بسیار از افراد برای جلوگیری از برخورد آب باران با پنل آیفون تصویری اقدام به نصب این قاب کنند. اما این قاب‌ها به دلیل داشتن پیچ زیاد و جنس فلز سخت کار سارقان برای سرقت پنل را بسیار سخت و زمان‌بر می‌کند. به همین دلیل است که سارقان علاقه‌ای به سرقت پنل‌های آیفون تصویری که دارای قاب باران‌گیر هستند، ندارند.

 

نکات مهم برای جلوگیری از سرقت پنل آیفون تصویری

برخی از نکات هستند که رعایت آن‌ها می‌تواند احتمال سرقت پنل آیفون تصویری شما را تا حد زیادی کاهش دهد. این نکات بسیار ساده ولی مهم بسیار کم هزینه بوده و شما به راحتی می‌تواند آن‌ها را رعایت کنید. نکات مهم برای جلوگیری از سرقت پنل آیفون تصویری عبارت است از:

 

 تامین روشنایی راهی برای حفاظت از پنل آیفون تصویری

تامین روشنایی راهی برای حفاظت از پنل آیفون تصویری
تامین روشنایی جهت حفاظت از پنل آیفون تصویری

 

یکی از کارهایی که می‌تواند احتمال سرقت پنل آیفون تصویری شما را به حداقل برساند، ایجاد روشنایی در درب منزل‌تان است. بسیاری از سارقین در زمان‌ها خلوت شب و با استفاده از تاریکی محیط اقدام به سرقت پنل‌های آیفون تصویری می‌کنند. شما می‌توانید با صرف کمترین هزینه یک روشنایی جلوی درب ورودی ساختمان‌تان ایجاد کنید تا سارقان از خانه‌ی شما دور شوند.

 انتخاب جای مناسب

نکته دیگری که می‌تواند مانع از سرقت پنل آیفون تصویری شما شود، انتخاب جای مناسب برای پنل آیفون تصویری است. نکته مهم در زمان نصب پنل آیفون تصویری، این است که نباید در کنج دیوار یا دور از دید عابرین قرار داشته باشد. زمانی که پنل آیفون تصویری از دید عابرین دور باشد سارقین به راحتی و بدون جلب توجه اقدام به سرقت خواهند کرد.

 

 استفاده از پنل در مکان مناسب

نکته دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که شما باید یک پنل مناسب برای درب ورودی خریداری کنید. استفاده از پنل‌های گران قیمت مانند پنل لابی برای درب ورودی باعث می‌‍‌شود تا توجه سارقین جلب شده و امکان احتمال سرقت آن را افزایش دهد. پس بهتر از پنل‌هایی که مخصوص درب ورودی هستند و قیمت کمتری دارند جلوی درب استفاده کنید.

 

هزینه تجهیزات امنیتی

همان طور که تا اینجای بحث متوجه شدید راه‌ها و کارهای زیادی هستند که می‌توانند باعث کاهش احتمال سرقت پنل آیفون تصویری شما شوند. بسیاری از این راه‌ها کم هزینه بوده و با کمی خلاقیت می‌توانید آن‌ها را اجرا کنید. اما برخی دیگر از راه‌های حفاظت از پنل آیفون تصویری هزینه‌بر هستند. البته باید توجه داشته باشید که این هزینه‌ها ثابت نیستند و عوامل مختلفی در میزان هزینه شما تاثیر دارد.

عوامل زیادی بر قیمت پنل‌های آیفون تصویری تاثیرگذارند که از جمله آن‌ها می‌توان به برند، متریال، فرمول ساخت، تکنولوژی ساخت تجهیزات و… اشاره کرد. برای خرید و نصب این تجهیزات باید حتما به این نکات توجه داشته باشید. البته پیشنهاد ما به شما این است که قبل از خرید تجهیزات امنیتی برای محافظت از پنل آیفون تصویری حتما با یک کارشناس مشورت کنید.

 

کلام آخر 

ما در این مقاله سعی کردیم تا در مورد این صحبت کنیم راه‌های حفاظت از پنل آیفون تصویری در برابر سارقین چیست؟ همچنین گفتیم که چطور می‌توان از به سرقت پنل آیفون تصویری ساختمان‌مان جلوگیری کنیم. شما با رعایت برخی نکات ساده که گفتیم همچنین استفاده از خلاقیت‌های ذهنی خودتان و استفاده از اصول و ابزارهای حفاظتی می‌توانید تا حد زیادی از دزدیده شدن پنل آیفون تصویری منزل خودتان جلوگیری کنید.

امیدواریم با خواندن این مقاله بتوانید بهترین راه‎ های حفاظت از پنل آیفون تصویری خودتان در برابر سارقین را پیدا کنید. همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره‌ی رایگان با کارشناسان مجموعه ما در ارتباط باشید.

 

 

Call Now Button